Karta sondowania CPTU

Karta sondowania CPTU jest generowana automatycznie w programie CPT-pro w oparciu o dane zapisane w plikach źródłowych sondowania oraz wyniki interpretacji przeprowadzonej tym programie.
Sondowanie CPTU jest podstawową metodą badań in situ. Wynikiem sondowania są tzw. parametry sondowania qc (opór stożka), fs (tarcie lokalne) i ciśnienie porowe u2. W wyniku interpretacji tych parametrów, zwykle z użyciem związków korelacyjnych i nomogramów, otrzymujemy podział na warstwy litologiczne i wartości parametrów geotechnicznych.
Wykresy parametrów sondowania oraz parametrów z nich wyinterpretowanych mogą być przedstawione na karcie sondowania, wygenerowanej automatycznie w programie CPT-pro w oparciu o dane zapisane w plikach sondowań.
Karta sondowania - budowa
Tabela nagłówkowa jest w pełni kontrolowana i konfigurowalna. Użytkownik może wybrać jeden z kilku wzorców różniących się ilością kolumn i wierszy oraz może zdecydować o zawartości każdej celki.
Pole zawierające opis warstw może dodatkowo zawierać informację o wykonanych testach FVT z podanymi wartościami wytrzymałości na ścinanie oraz zdefiniowane przez Użytkownika warstwy geologiczno-inżynierskie i geotechniczne. Umieszczona obok tego pola podziałka pionowa może być ustawiona w skali głębokości [m p.p.t] lub w skali rzędnych Z [m n.p.m.].
Profil litologiczny może być określony na podstawie interpretacji sondowania CPTU lub przeniesiony z bazy GEO DB.

Pobierz plik PDF z kartą sondowania i profilem otworu wiertniczego.
Pole zawierające wykresy parametrów może zawierać od 1 do 5 pól graficznych i w każdym z nich można wygenerować dwa wykresy parametrów z własnymi skalami poziomymi.
Informacja o metodzie użytej do wykonania klasyfikacji jest podana na karcie sondowania nad profilem litologicznym.
Dokumenty uzupełniające kartę sondowania
Karta sondowania CPTU może być uzupełniona o następujące dokumenty :
- Rozszerzony nagłówek, zawierający dodatkowe informacje nagłówka pliku CPTU
- Raport z wynikami klasyfikacji i podstawowymi danymi dot. sondowań dla pakietu plików CPT. Raport jest generowany w formacie XLS (Excel)
- Raport z wynikami obliczeń wartości charakterystycznych parametrów dla warstw geologiczno-inzynierskich i geotechnicznych. Raport jest generowany w formacie XLS (Excel)